PD RTV vabi na Dobrač 2.166m (Avstrija – Ziljske Alpe),  v soboto 25. julija 2026

Dobrač je lahko dostopen dvatisočak na avstrijskem Koroškem, zanimiv tako poleti, ko vse cveti, kot v zimskih razmerah.

Peljali se bomo  čez karavanški tunel, v smeri Beljaka, po Beljaški alpski cesti (Alpenstrasse) na parkirišče Rosstatte na višino 1.732 m. Dobrač je naravni park na vzhodnem obronku Ziljskih Alp. Nudi lepe razglede na slovenske in talijanske vršace ter po avstrijskih dolinah. Na vrhu je 165 m visok oddajnik iz leta 1971, križ, smerokaz ter dve cerkvici. Ne pozabite osebne izkaznice za prestop meje (ali potni list). Prehodili bomo ca 500 višinskih metrov,  dve uri  zmernega vzpona. Čas bo za razglede, fotografiranje in malico pri koči.

Odhod: v soboto 25. julija ob 6.00 uri parkirišče pri Fužinskem gradu in ob 6.15 bus postaja pri Galantu v Šentvidu (zadnja postaja pred izvozom za gorenjsko avtocesto)

 Povratek: v popoldanskih urah.

  Prevoz: mali avtobus.

Strošek za prevoz, vodenje, organizacijo in vstop v park  je za zaposlene na RTV, njihove družinske člane, člane PD RTV 20 eur, za ostale udeležence 25 eur. Otroci do 15. leta imajo brezplačno.

 Prijave do srede 22. julija 2026, oziroma zapolnitve prostih mest.  Pohitite s prijavo zaradi rezervacije busa.                                                                                               

Hrana in pijača iz nahrbtnika ali v koči pod vrhom. 

Vodenje, organizacija in prijave: Liljana Drevenšek, mobi 040 256 457. Ob prijavi navedite mesto vstopa (FUŽINE ali ŠENTVID).

Ne pozabite na:  zaščito proti soncu in morebitnim padavinam, na pohodne palice in rezervna oblačila.  V primeru slabega vremena pohod odpade, o čemer boste prijavljeni pravočasno obveščeni.    Tudi poleti je na dvatisočaku nujna vetrovka, kapa, rokavice.

Lepo vabljeni!  

Scroll to Top